Bulaşık makinasının bazı plastik aksamları, özel bir kaynak yöntemi kullanılarak üretilir. Kaynak işlemi, yüksek ısılara ulaştırılan metal plakaların plastik parçaların birleşme yüzeylerini eritmesi ve erimiş yüzeylerin birbirine baskı kuvvetiyle yapıştırılması ile gerçekleştirilir. 

Kaynak makinaları, yıllara dayanan tecrübemizle geliştirdiğimiz, eritme ve kaynak işlemleri sırasında kullandığımız özel metotlar sebebiyle ana yeteneklerimizden biri haline geldi. 
Eritmeyi gerçekleştiren ısıtıcı plakaları, ARGE çalışmaları sonucu keşfettiğimiz özel bir malzemeden üretiyoruz. Kullanım ömrü, neredeyse sınırsız olan bu malzeme, sıklıkla değiştirilmesi gereken ve eğer değiştirilmezse kaynak prosesinin kalitesini etkileyen ısıtıcı plakaların yerini aldı. Kullandığımız malzeme sayesinde, günlük yalnızca 15 dakikalık temizlik prosedürü uygulanarak sorunsuz kaynak prosesi gerçekleştirmeyi müşterilerimize garanti ediyoruz. 

Kullandığımız diğer bir çözüm ise, ısıtıcı plakalar için geliştirdiğimiz bölgeli ısıtma tekniği. Isının plakaya homojen dağılmasını sağlayan bu yöntem için plakayı kontrol bölgelerine ayrılarak her bölgeyi ayrı ayrı anlık olarak kontrol ediyor, daha sağlıklı kaynak işlemi sunuyoruz. Kaynak makinesini, uygulama koşullarına göre, malzemenin yerleştirileceği fikstür döner tabla üzerinde veya sabit plaka üzerinde olacak şekilde tasarlayabiliyoruz. Genellikle alt fikstürü sabit olarak tasarlayıp ürün üst fikstürünü servo motor tahrikli yaparak, yapıştırma prosesini garanti altına almış oluyoruz. Ürününün nitelikleri ve projenin gereklilikleri doğrultusunda makinenin yapısı, konsept tasarım sürecinde şekillendirilir.
Standart uygulamamızda ısıtıcı grupların, eritme işlemi için fikstürler arasındaki pozisyonuna gidiş hareketini servo motor tahrikli olarak, aşağı yönde fikstüre yaklaşma hareketini ise pnömatik olarak gerçekleştiriyoruz.

Deterjan Kutusu Üretim Hatları
Deterjan Kutusu Üretim Hatları

Bulaşık makinesi deterjan kutusu (dispenser) ürününün; kaynak, montaj ve fonksiyon testini gerçekleştiren üretim...

Tuz Kutusu Üretim Hatları
Tuz Kutusu Üretim Hatları

Bulaşık makinesi, tuz kutusu (water softener) ürününün kaynak, montaj işlemlerini ve fonksiyon testlerini...

Su Cebi Üretim Kutusu
Su Cebi Üretim Kutusu

Bulaşık makinesinde bulunan su cebinin plastik kaynağını, montajını ve fonksiyon testini gerçekleştiren üretim...