ASAP Mekanik, beyaz eşya sektörünün lider kuruluşlarında edinilen 20 yılı aşkın tecrübe üzerine, özellikle beyaz eşya sektöründe var olan yerli makine üretimi açığını kapatmaya yönelik olarak, 2010 yılında kuruldu. Tamamladığı başarılı mühendislik faaliyetleri sonucunda, endüstriyel otomasyon çözümleri alanında sektörün öncü kuruluşlarının çözüm ortağı haline geldi. Beyaz eşya sektörüne hizmet vermekle kalmayıp kısa zamanda yeteneklerini yurtiçinde ispatlayarak farklı sektörlerde de var olabilmeyi başardı. Sincan Organize Sanayi’de kurulu fabrikasının yanı sıra Ankara Teknopark yerleşkesinde de  Ar-Ge çalışmalarına devam etmektedir. 

Yenilikçi, yaratıcı ve dinamik mühendis kadrosu ile ARGE, tasarım, otomasyon, imalat, montaj ve servis birimlerinin tümünü kendi bünyesinde bulunduran ASAP Mekanik, günden güne büyüyerek, ARGE aşamasından satış sonrası verdiği desteğe kadar, her aşamada müşteri odaklı çalışma prensibi ve güçlü mühendislik altyapısıyla anahtar teslim makinalar ve seri üretim hatları ile müşterilerine hizmet sunmaktadır. Sürekli gelişen dinamik kadrosu, teknolojik yatırımları, çalışanlarına benimsettiği toplam kalite ve estetik anlayışı ile müşteri isteklerini en doğru şekilde anlayıp onlara rehberlik ederek, yurtiçi ve yurtdışı pazarda müşteri memnuniyetini sürdürmek için çalışmalarına çok yönlü olarak devam etmektedir. Bu bakış açısıyla Asap Mekanik olarak, Dünya çapında, Avrupa’dan Çin’e kadar birçok ülkede, sektöre optimum mühendislik çözümlerini, projeye özel tasarım ve üretim teknolojileri kullanarak, ortaya çıkan ürünün emniyetli ve kullanıcı dostu olmasına hassasiyet göstererek sunmaktayız.

Vizyonumuz, endüstri 4.0 jenerasyonuna uygun anahtar teslim üretim hatları ve yeni teknolojiler üreten, Dünya ölçeğinde lider bir mühendislik şirketi imajıyla, müşterilerimizin vazgeçilmez, güvenilir çözüm ortağı olarak global pazarda tercih edilen kendini kanıtlamış bir marka olmaktır.

Kuruluşunun temeli; en kısa zamanda, en akıllı çözümler sunmak olan ve bu ana fikir ile yoluna devam eden ASAP Mekanik olarak, ilk günkü kadar heyecanlı ama tüm hedeflerine ulaşmış kadar kendinden emin şirket tavrı ile sektörde yerimizi sağlamlaştırmaktayız.