1. Bulaşık makinesi gövde sacı presler arası transfer-hidrolik
  Bulaşık makinesine ait arka duvar, iç kapı gibi pek çok farklı ürünün bir arada üretildiği tam-otomatik pres hattıdır.  Müşterimizin kullanımında olan farklı tonajdaki dört ayrı hidrolik presten oluşmaktadır. Söz konusu presler ASAP MEKANİK tarafından özel olarak tasarlanarak üretilen 3 veya 4 eksen kartezyen transfer robotları ile birbirlerine bağlanarak, son derece esnek bir seri üretim hattına dönüştürülmüştür. Kullanılan robot ve manipülatörlerin yanı sıra hattın güvenliği dahil tüm sistem tasarımı ve entegrasyonu tarafımızca projelendirilmiş ve devreye alınmıştır.
  Hatta yer alan tüm kartezyen robot ve presler tek bir kontrol merkezinde toplanmış olup, daha öncesinde oluşturularak sisteme kaydedilmiş reçeteler kullanılarak tek tuşla model dönüşü mümkün olmaktadır. 
  •    Hızlı gripper değiştrime ve gripper tanıma opsiyonu
  •    Hızlı ve kolay programlama
  Presler arası transfer süresi 4.5 sn
   
 2. Bulaşık makinesi gövde sacı transfer sistemi-wrapper
  Bulaşık makinesine ait gövde sacının üretildiği tam-otomatik pres hattıdır.  Hat, müşterimiz tarafından temin edilmiş olan biri mekanik, diğer ikisi hidrolik toplam üç ayrı presten oluşmaktadır. Söz konusu presler ASAP Mekanik tarafından özel olarak tasarlanarak üretilen sac besleme sistemi ve kartezyen transfer robotları ile birbirlerine bağlanarak, entegre bir seri üretim hattına dönüştürülmüştür. Kullanılan robot ve manipülatörlerin yanı sıra hattın güvenliği dahil tüm sistem tasarımı ve entegrasyonu tarafımızca projelendirilmiş ve devreye alınmıştır.
  •    Çift taraflı otomatik sac besleme ünitesi ile kesintisiz üretim
  •    Çift sac kontrolü
  •    Otomatik yağlama 
  •    Servo kontrollü 2 eksen kartezyen robotlar ile her çevrimde eş zamanlı 2 parça sac transferi
  •    Servo motor kontrollü 180 derece döndürme ünitesi,
  Sacın presler arası transfer süresi 6 sn.